Beata Kamińska Ka-Nani Clinic Logo

Mezoterapia mikroigłowa Gliwice

W gabinecie KA-NANI-CLINIC w Gliwicach przeprowadzamy mezoterapię mikroigłową, wykorzystując urządzenia najnowszej generacji. Zabieg mezoterapii mikroigłowej jest małoinwazyjny, a jego głównym celem jest poprawa kondycji skóry. W trakcie jego wykonywania dochodzi do intensywnej stymulacji skóry, w wyniku czego rozpoczyna się proces jej samodzielnej regeneracji. Tego rodzaju odnowa może przyczynić się do osiągnięcia promiennego wyglądu cery, a także poprawy nawilżenia skóry i ujednolicenia jej kolorytu. Zabieg ten stosowany jest na wszelkie problemy skórne, niwelując ich następstwa, począwszy od wypadania włosów, przez rozstępy i blizny, aż po objawy trądziku różowatego. Specjalistyczna mezoterapia mikroigłowa wykonywana jest również po to, by zwęzić rozszerzone pory. Jeśli zastanawiasz się, czy zabieg sprawdzi się w Twoim przypadku, serdecznie zapraszamy do kontaktu! Z przyjemnością odpowiemy na wszystkie pytania.

mezoterapia igłowa

Zabieg mezoterapii mikroigłowej w KA-NANI-CLINIC w Gliwicach

Głębokie i gęste nakłuwanie skóry, charakterystyczne dla zabiegu microneedlingu, ma intensywnie pobudzające działanie. Dzięki ogromnej ilości mikronakłuć w skórze zachodzą procesy regeneracyjne, przez co znacząco wzrasta produkcja kolagenu i elastyny, jak również kwasu hialuronowego. Tego rodzaju stymulacji służą również wykonywane w naszym gabinecie w Gliwicach zabiegi z użyciem stymulatorów tkankowych. Dochodzi wówczas do tak zwanej przebudowy skóry, która trwa nawet do kilku miesięcy, dlatego głównych efektów można spodziewać się dopiero po dłuższym czasie. U większości pacjentów są one zauważalne już po pierwszym zabiegu, choć w niektórych przypadkach warto zdecydować się na jego powtórzenie. Liczba zabiegów w serii oraz częstotliwość ich wykonywania powinna być dostosowana do specyficznych potrzeb skóry i ustalona przez specjalistę. Procedura może być z powodzeniem stosowana profilaktycznie. Zabiegi można wykonywać na każdej części ciała. Mezoterapia mikroigłowa doskonale sprawdza się jako zabieg na twarz, a także na ciało.

Szczegóły zabiegu microneedlingu w Gliwicach

Zabieg mezoterapii mikroigłowej wykonujemy za pomocą̨ urządzenia zakończonego wymiennym kartridżem, wyposażonym w 16 molibdenowych, cienkich igieł. Jest to rozwiązanie bardzo bezpieczne, ponieważ igły nie zawierają niklu ani chromu. Nowoczesne osiągnięcia technologii pozwalają zapewnić Pacjentowi wysoki komfort przy jednoczesnym stworzeniu ogromnej ilości mikrokanalików w skórze. Specjalistyczne urządzenia, które wykorzystują pulsacje igły, umożliwiają dokładniejsze wprowadzenie substancji aktywnych w głąb skóry w niemal całkowicie bezbolesny sposób. Dodajmy również, że podczas pracy nie istnieje ryzyko przepływu zwrotnego cieczy czy skażenia krzyżowego. Intensywna przebudowa skóry może wiązać się z jej zaczerwienieniem oraz delikatnym obrzękiem, które jednak ustępują po kilku dniach od zabiegu. Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości dotyczące stanu swojej skóry, zachęcamy do kontaktu.

Usuwanie blizn potrądzikowych w naszym gabinecie w Gliwicach

Trądzik jest jedną z tych przypadłości, które potrafią odebrać pewność siebie i dobre samopoczucie na wiele lat. Niestety ta nawracająca choroba nie jest charakterystyczna wyłącznie dla nastolatków – bywa, że objawia się dopiero w wieku dojrzałym. Zarówno aktywna forma trądziku, jak i pozostałe po nim blizny i przebarwienia wywołują dyskomfort i obniżają estetykę twarzy. Blizny po trądziku to specyficzna zmiana skórna, która powstaje, gdy skóra właściwa zostaje uszkodzona, a następnie zastąpiona przez tkankę łączną włóknistą. Z kolei przebarwienia powstają wskutek stanu zapalnego w miejscu trądziku i najczęściej znikają w ciągu kilku miesięcy. Wykonywana w naszym salonie w Gliwicach mezoterapia mikroigłowa stosowana jest również w celu usuwania blizn potrądzikowych. Zabieg może przyczynić się do spłycenia istniejących blizn oraz redukcji przebarwień. Dzięki mikronakłuciom skóra zostaje pobudzona do naturalnej i szybszej regeneracji.

Usuwanie blizn powypadkowych i po cesarskim cięciu

Mezoterapia mikroigłowa stosowana jest nie tylko w celu usuwanie blizn po trądziku. Wykorzystuje się ją również w przypadku blizn po cesarskim cięciu, po oparzeniach, a także po wypadkach. Efekty są już widoczne po pierwszym zabiegu, jednak na ostateczny wynik trzeba poczekać – mniej więcej miesiąc od zakończenia leczenia. Ilość mezoterapii potrzebnych do zmniejszenia widoczności blizny jest uzależniona od indywidualnych potrzeb Pacjenta.

Wiele osób zastanawia się, czy usuwanie blizn przy pomocy tą metodą jest bolesne. Osoby o wysokiej wrażliwości mogą odczuwać pewien dyskomfort, który łagodzimy specjalnym kremem znieczulającym. Ogólnie jednak mezoterapia mikroigłowa jest zabiegiem bezbolesnym. Jeśli chcesz skorzystać z naszej oferty, zapraszamy do kontaktu. Opracujemy indywidualny program leczenia i określimy liczbę koniecznych do maksymalnego zredukowania blizn zabiegów.

 

Usuwanie rozstępów w KA-NANI-CLINIC w Gliwicach

Rozstępy na skórze pojawiają się wskutek szybkiej zmiany masy ciała, dlatego najczęściej objawiają się w czasie ciąży lub po porodzie, choć mogą również wynikać z predyspozycji genetycznych, zmian hormonalnych (na przykład w okresie dojrzewania), otyłości, a czasem także ze stosowania leków steroidowych. Rozstępy w fazie zapalnej mają kolor różowy, czerwony bądź sinoniebieski, a w fazie zanikowej stają się jaśniejsze i przypominają blizny. Skóra traci wówczas włókna kolagenowe i elastynę, do których produkcji może ją jednak ponownie pobudzić mezoterapia mikroigłowa. W tym wypadku celem zabiegu jest zmniejszenie widoczności rozstępów i rewitalizacja osłabionej skóry. Rozstępy występują zazwyczaj na brzuchu, pośladkach i udach, problem ten dotyka zarówno kobiety, jak i mężczyzn. Każdy przypadek jest inny, dlatego w naszym gabinecie w Gliwicach liczbę i częstotliwość mających na celu usuwanie rozstępów ustalamy indywidualnie z Pacjentem.

 

Jak mezoterapia mikroigłowa wpływa na rozstępy?

Rozstępy pojawiają się zwykle w głębokich warstwach skóry, dlatego też najlepszym sposobem na ich redukcję są zabiegi pozwalające na dotarcie wprost do źródła problemu. Mezoterapia pozwala na dotarcie do struktury rozstępów, wzmocnienie i odżywienie skóry, a także inicjacja jej naturalnych procesów regeneracyjnych. W efekcie powstają nowe włókna kolagenu i elastyny, dzięki czemu rozstępy są stopniowo usuwane.

Mezoterapia mikroigłowa to zabieg poprawiający estetykę skóry, którego celem jest nie tylko usuwanie rozstępów, ale też zminimalizowanie zmarszczek, blizn oraz przebarwień. Jeśli chcesz skorzystać z naszej oferty, zapraszamy do kontaktu. Piękna, gładka i jędrna skóra jest Twoim marzeniem? Przyjdź do naszego gabinetu w Gliwicach, w którym przeprowadzamy szeroką gamę zabiegów poprawiających wygląd skóry twarzy i ciała.

KA

NANI

CLINIC

Najlepsze miejsce w Gliwicach, aby odpocząć od codziennego życia przy jednoczesnej pielęgnacji twarzy i ciała.
Polityka Cookies
2023 KA-NANI-CLINIC ❤️