Beata Kamińska Ka-Nani Clinic Logo

Zabiegi w KA-NANI-CLINIC

Zabiegi makijazu permanentnego

Makijaż permanentny

Makijaż  permanentny  to  specjalistyczny  zabieg  kosmetyczny,  polegający  na  trwałym podkreśleniu  brwi. Profesjonalny  makijaż  permanentny  nie  tylko  podkreśla  walory  kobiecej  urody,  ale  także  pomaga odzyskać pewność siebie i naturalny wygląd osobom, które z przyczyn zdrowotnych utraciły włoski brwi.
- zabieg polega na wprowadzeniu pigmentu do wierzchnich warstw skóry – pigmentu, a nie tuszu do tatuażu.

- pracujemy tylko i wyłącznie na naturze, nie wykonujemy czarnych, mocno zarysowanych, tatuażowych brwi

- przed zabiegiem każdy otrzymuje wytyczne związane z p/wskazaniami do zabiegu

- w dzień zabiegu zostaje przeprowadzony wywiad medyczny
w kolejnym etapie zostaje wykonany rysunek wstępny, który ma za zadanie zobrazować jak będzie wyglądał kształt brwi

- następnie przechodzimy do pigmentacji

- po zakończonym zabiegu klient otrzymuje szczegółową instrukcje i ulotkę o właściwym postępowaniu po

- pigment w skórze układa się do 30 dni, gdyż tyle mniej więcej trwa proces keratynizacji, dlatego ostateczny efekt możemy oceniać dopiero po tym czasie

- każda skóra jest inna, nie ma drugiej takiej samej, dlatego efekt końcowy też będzie się różnił. Średnio po 1 zabiegu kolor jest jaśniejszy o 50-60%. Z tego powodu konieczna jest korekta, która powinna zostać wykonana w czasie 1-3 miesięcy
Okres gojenia przeciętnie trwa od 1 tyg do 2 tyg czasu. Skóra może być zaczerwieniona, obrzęknięta przez kilka dni, pojawiają się drobne strupki.
Po zabiegu wracamy do obowiązków życia codziennego- okres gojenia nie wymaga brania urlopu.
Przez cały okres gojenia postępujemy według zaleceń otrzymanych przez kosmetologa.
- uczulenie na pigment czerwony lub czarny
- świeża opalenizna (do 3 tygodni)
- antybiotykoterapia
- retinoidy
- zioła: czystek, nagietek
- ciąża
- karmienie piersią
- choroby nowotworowe
- nieustabilizowana cukrzyca
- choroby autoimmunologiczne
- choroby tarczycy – pośrednie p/wskazanie
- epilepsja
- stany zapalne w miejscu zabiegu
- opryszczka
- infekcje grzybiczne, bakteryjne i wirusowe
mezoterapia igłowa

Mezoterapia igłowa

Mezoterapia igłowa jest jednym z najpopularniejszych zabiegów medycyny estetycznej, z którego korzystają tysiące pacjentów.
Zabieg polega na podawaniu pod skórę substancji aktywnych takich jak: kwas hialuronowy, witaminy, polinukleotydy, aminokwasy i mikroelementy za pomocą strzykawki i sterylnej igły.
Zabieg głównie stosowany jest w celu poprawy napięcia skóry w obrębie twarzy, szyi, dekoltu i innych partii ciała. Znakomite efekty przynosi również w redukcji tkanki tłuszczowej czy cellulitu- lipoliza iniekcyjna.
Mezoterapia igłowa prowadzi do rewitalizacji skóry, nawilżenia i jej szybkiego gojenia, co sprawia, że stara skóra zastępowana jest nową. Dochodzi do pobudzenia fibroblastów do produkcji kolagenu i elastyny. Preparaty stosowane w mezoterapii igłowej są dobierane indywidualnie pod kątem konkretnego problemu.
Często mezoterapia igłowa jest orężem w walce z nadmiarem tkanki tłuszczowej (znajdziesz w zakładce ,,lipoliza iniekcyjna’’), przebarwień czy rozstępów oraz leczeniu łysienia (znajdziesz w zakładce Trychologia).
Mezoterapia igłowa przynosi również świetne rezultaty w leczeniu blizn potrądzikowych czy w przeciwdziałaniu starzenia się skóry.
Przed planowanym zabiegiem mezoterapii igłowej nie zaleca się korzystania z solarium lub sauny. Ponadto 24 h przed nie należy przyjmować leków i substancji rozrzedzających krew- w tym alkoholu, gdyż istnieje ryzyko powstania rozległych siniaków. Największą skuteczność zapewniają serie zabiegów, których częstotliwość powinna być dopasowana do kondycji skóry pacjenta oraz zamierzonego rezultatu. Skuteczność mezoterapii igłowej jest widoczna już po pierwszych zabiegach. Skóra staje się wyraźnie wygładzona i dotleniona, odzyskuje utraconą jędrność.
- rewitalizacja i odmłodzenie skóry
- głębokie nawilżenie skóry
- cellulit
- rozstępy
- blizny
- wypadanie włosów/ łysienie
- ,,kurze łapki’’, cienie pod oczami
– choroby metaboliczne, m.in.: cukrzyca
– przyjmowanie niesterydowych leków przeciwzapalnych
– przyjmowanie leków przeciwzakrzepowych
- przyjmowanie antybiotyku
– skłonności do blizn i zwłóknień
– choroby nowotworowe
– uczulenie na któryś ze składników
– opryszczka
– ciąża
– karmienie piersią
– choroby autoimmunologiczne
– epilepsja
– stwardnienie rozsiane
– miejscowe stany zapalne skóry – infekcje wirusowe, bakteryjne,
grzybicze
– choroby krwi (małopłytkowość, anemia)
– reumatoidalne zapalenie stawów,
– zapalenie zakrzepowe żył
mezoterapia igłowa

Neopen – mezoterapia mikroigłowa

Neopen to rewolucyjne urządzenie medyczne do wykonywania zabiegów kosmetologicznych z wykorzystaniem techniki mikroigłowej. Jest to zabieg małoinwazyjny, którego głównym celem jest poprawa kondycji skóry, jej odmłodzenie a także wzrost jej nawilżenia i ujednolicenie kolorytu. Doskonale sprawdza się na wszelkie problemy skórne redukując i niwelujac ich następstwa, począwszy od wypadania włosów, po  rozstępy i blizny, redukcję trądziku różowatego i zwężenie rozszeżonych porów. Dzięki mikronakłuciom w skórze zachodzą procesy regeneracyjne, znacząco wzrasta produkcja kolagenu i elastyny, ale i również kwasu hialuronowego. Dochodzi do tzw przebudowy skóry, która trwa nawet do kilku miesięcy, dlatego głównych efektów można spodziewać się dopiero po dłuższym czasie.
Dzięki idealnemu dopasowaniu urządzenia zabiegi można wykonywać na każdej części ciała. Doskonale sprawdzi się przy zabiegach na twarz, ale i również podczas zabiegów na ciało.
Zabieg mikroneedilingu wykonuje się za pomocą urządzenia zakończonego wymiennym kartridżem z 16 molibdenowymi, cienkimi igłami , jest to rozwiązanie bardzo bezpieczne ponieważ igły nie zawiierają niklu ani chromu. Dzięki rewolucyjnej konstrukcji  z 16 igłowym katrtridżem urządzenie z łatwością sunie po skórze, przy możliwie wysokim komforcie pacjenta. Neopen został skonstruowany w sposób, aby tworzyć jak najwięcej mikrokanalików w skórze u osoby poddającej się zabiegowi- wzmacnia to rezultaty wykonanej procedury kosmetycznej. Dzięki bardzo wysokiej jakości silnikowi , w który wyposażony jest Neopen można uzyskać aż 1920 nakłuć w ciągu sekundy. Technologia, w której wykorzystane są pulsacje igły pozwala na dokładniejsze wprowadzenie substancji aktywnych w głąb skóry podczas prawie bezbolesnego zabiegu. Dodatkową zaletą urządzenia jest bezpieczeństwo i higiena pracy, w której nie dojdzie do przepływu zwrotnego cieczy czy skażenia krzyżowego. Neopen wyposażony jest również w wbudowany wkład z igłą RFID co zapewnia dokładną, pozbawioną oporów penetrację skóry.
Przed planowanym zabiegiem mezoterapii mikroigłowej nie zaleca się korzystania z solarium lub sauny. Ponadto 24 h przed nie należy przyjmować leków i substancji rozrzedzających krew- w tym alkoholu, gdyż istnieje ryzyko powstania rozległych siniaków. Największą skuteczność zapewniają serie zabiegów, których częstotliwość powinna być dopasowana do kondycji skóry pacjenta oraz zamierzonego rezultatu. Skuteczność mezoterapii mikroigłowej jest widoczna już po pierwszych zabiegach. Skóra staje się wyraźnie wygładzona i dotleniona, odzyskuje utraconą jędrność. Zabiegi można powtarzać średnio co 4-6 tygodni, w zależności od szybkości regeneracji skóry, jest to kwestia niezwykle indywidualna.
- ziemista, pozbawiona blasku skóra
- nierównomierny koloryt
- zmarszczki i wiotkość skóry
- rozszerzone pory
- nadmierne wydzielanie sebum
- przebarwienia posłoneczne i pozapalne (po trądziku)
- blizny potrądzikowe, pooparzeniowe, po cesarskim cięciu, powypadkowe (wyłączając keloidy i blizny przerosłe)
- rozstępy
- łysienie
– choroby metaboliczne, m.in.: cukrzyca
– przyjmowanie niesterydowych leków przeciwzapalnych
– przyjmowanie leków przeciwzakrzepowych
- przyjmowanie antybiotyku
– skłonności do blizn i zwłóknień
– choroby nowotworowe
– uczulenie na któryś ze składników
– opryszczka
– ciąża
– karmienie piersią
– choroby autoimmunologiczne
– epilepsja
– stwardnienie rozsiane
– miejscowe stany zapalne skóry – infekcje wirusowe, bakteryjne,
grzybicze
– choroby krwi (małopłytkowość, anemia)
– reumatoidalne zapalenie stawów,
– zapalenie zakrzepowe żył
Ciało kobiety

Lipoliza iniekcyjna

Lipoliza iniekcyjna to zabieg nieinwazyjnego modelowania sylwetki, polegający na wprowadzeniu za pomocą igiełki substancji powodującej likwidację komórek tłuszczowych. W rezultacie komórki ulegają rozpuszczeniu, a uwolnione tłuszcze są rozkładane w procesie przemiany materii i wydalane z organizmu.
Lipoliza to obecnie najnowocześniejsza metoda medycyny estetycznej, która pozwala na bezoperacyjną, trwałą i skuteczną redukcję tkanki tłuszczowej.
Zabiegi tego typu stają się na świecie alternatywą dla bolesnych i obarczonym powikłaniami zabiegów jak odsysanie tłuszczu (liposukcja). Jest to obecnie najbezpieczniejsza i niedroga medyczna metoda efektywnego usuwania tkanki tłuszczowej z danego obszaru.

Po zabiegu może pojawić się miejscowy obrzęk i utrzymujące się bolesne i piekące zaczerwienienie, swędzenie czy drobne krwiaki. Są to typowe i normalne objawy rozpadu komórek tłuszczowych. Po wykonanym zabiegu można od razu wrócić do obowiązków życia codziennego. Zabiegi powtarza się średnio 2-3 razy w odstępach 4 tygodni w zależności od ilości tkanki tłuszczowej. Pamiętaj, że zabieg ten jest uzupełnieniem diety oraz zabiegów drenujących, styl życia odgrywa tutaj ogromną rolę. Po zabiegach lipolizy zaleca się wykonanie kilku zabiegów limfatycznych, które pomogą wydalić komórki tłuszczowe.
- nadmiar tkanki tłuszczowej w poszczególnych częściach ciała
- choroby związane z wątrobą
– choroby metaboliczne, m.in.: cukrzyca
– przyjmowanie niesterydowych leków przeciwzapalnych
– przyjmowanie leków przeciwzakrzepowych
- przyjmowanie antybiotyku
– skłonności do blizn i zwłóknień
– choroby nowotworowe
– uczulenie na któryś ze składników
– opryszczka
– ciąża
– karmienie piersią
– choroby autoimmunologiczne
– epilepsja
– stwardnienie rozsiane
– miejscowe stany zapalne skóry – infekcje wirusowe, bakteryjne,
grzybicze
Stymulatory tkankowe

Stymulatory tkankowe

Stymulatory tkankowe to wykorzystywane w kosmetologii estetycznej i medycynie preparaty, służące do odbudowy struktury skóry, dzięki stymulacji komórek skóry, kolagenu i elastyny. Po zaaplikowaniu dają bardzo naturalne efekty poprawy jędrności, gęstości oraz jakości skóry. Zabieg jest całkowicie bezpieczny, oparty na najnowocześniejszych technikach, dzięki którym natychmiast można powrócić do obowiązków życia codziennego.
Grupa preparatów biostymulujących jest bardzo duża i nieustannie się poszerza. Jednak każdy z nich jest inny, znaczące różnice odnajdujemy pod względem: rodzaju substancji czynnych, mechanizmu działania, wskazań, obszarów leczenia, technik iniekcji, rezultatów oraz długości ich utrzymywania się. Idealnie nadają się do poprawy napięcia skóry w obrębie twarzy jak i ciała. Niektóre z nich ponadto mają właściwości rozjaśniające cienie pod oczami i odpowiedzialne za poprawę krążenia limfatycznego. W gabinecie ka nani clinic preparaty dobierane są indywidualnie w zależności od potrzeb klienta. Pracujemy m.in. na preparatach tj. Ejal40, Nucleofil, Profhilo, Xela rederm, Linerase, Lumi eyes i inne.
- opadający owal twarzy
- wiotka, mało elastyczna skóra
- zmarszczki w obrębie twarzy, szyi i dekoltu
- ,,kurze łapki’’
- cienie pod oczami
- blizny różnego pochodzenia (wyłączając keloidy i blizny przerosłe)
- ziemista, pozbawiona blasku cera
- rozstępy
- wiotka skóra w obrębie dłoni
– choroby metaboliczne, m.in.: cukrzyca
– przyjmowanie niesterydowych leków przeciwzapalnych
– przyjmowanie leków przeciwzakrzepowych
- przyjmowanie antybiotyku
– skłonności do blizn i zwłóknień
– choroby nowotworowe
– uczulenie na któryś ze składników
– opryszczka
– ciąża
– karmienie piersią
– choroby autoimmunologiczne
– epilepsja
– stwardnienie rozsiane
– miejscowe stany zapalne skóry – infekcje wirusowe, bakteryjne,
grzybicze
– choroby krwi (małopłytkowość, anemia)
– reumatoidalne zapalenie stawów,
– zapalenie zakrzepowe żył
Mezoterapia skóry głowy

Trychologia – mezoterapia igłowa skóry głowy

Mezoterapia igłowa jest obecnie jednym z najskuteczniejszych zabiegów w walce z łysieniem, nadmiernym wypadaniem czy słabymi, kruchymi i wolno rosnącymi włosami. Szybkość otrzymania efektu jest gwarantowana dzięki celowanemu i głębokiemu przenikaniu dużych ilości substancji aktywnych, a więc prosto do miejsca gdzie leży problem – do komórek włosa.
Dzięki celowanemu działaniu komórka włosa dostaje niezbędne składniki aktywne, których potrzebuje, w efekcie wyprodukuje lepszej jakości włos, porost włosów ulegnie przyspieszeniu, a proces wypadania zahamowaniu. Mieszek włosowy zostanie wystymulowany do wyprodukowania możliwie największej ilości zdrowych włosów, zgodnie z tym jak został “zaprogramowany” genetycznie.
Zabieg poprzedza przeprowadzenie wnikliwego wywiadu medycznego celem wykluczenie przeciwwskazań. Kolejnym krokiem jest dezynfekcja skóry preparatem nie zawierającym alkoholu. Tak przygotowaną skórę głowy można poddać mezoterapii igłowej, czyli wykonaniu serii bardzo płytkich wstrzyknięć koktajlu ze składnikami aktywnymi do skóry głowy przy użyciu bardzo cienkiej, prawie niewidocznej igły. Ze względu na rodzaj podania ampułka powinna być sterylna, certyfikowana, najwyższej jakości. Podawany preparat jest dobierany zawsze indywidualnie w zależności od problemu. Najczęściej w ich skład ampułki wchodzą witaminy jak A, C, E, B kwas hialuronowy, peptydy, kofeina, koenzymy, mikroelementy. Między innymi witamina B5 czyli kwas pantotenowy jest niezbędnym składnikiem dla odżywienia korzeni włosów i skóry, wiąże wilgoć ochrania również przed stresem oksydacyjnym i promieniowaniem UV. Idealnie sprawdza się w problemach z łysieniem. Za to kofeina, odpowiada za stymulację mikrokrążenia, drenażu. Powierzchnia naskórka staje się gładka oraz miękka.
Zabieg nie jest zaliczany do bolesnych, natomiast może mu towarzyszyć dyskomfort, którego intensywność jest uzależniona od indywidualnego progu odczuwania takich bodźców. Istnieje możliwość znieczulenia miejscowego, bardzo rzadko używana ze względu na krótki czas trwania zabiegu (10 – 20 min).
Skóra prócz tego, że jest największym narządem ludzkiego organizmu pełni bardzo ważną funkcję ochronną, dzięki której substancje niepożądane nie mogą dostać się do jego wnętrza. Ta właściwość z punktu widzenia przenikalności składników aktywnych aplikowanych na skórę nie jest korzystna, ponieważ praktycznie całkowicie ją blokuje. Tak też składniki aktywne zawarte np. w kremie jeśli wnikają, to w bardzo znikomym stopniu. Tajemnicą wysokiej skuteczności zabiegu mezoterapii jest ominięcie nieprzenikalnej warstwy skóry i dotarcie substancji aktywnych w krótkim czasie i w dużej ilości do docelowej komórki włosa.
Przy utracie włosów szybka reakcja jest najlepszym rozwiązaniem, ponieważ zapobiegamy zanikowi mieszków włosowych i dużej apoptozie keratynocytów. Celem działania mezoterapii jest wydłużenie fazy anagenu. Mieszanina substancji podczas iniekcji ma na celu stymulację i regenerację korzeni włosa. W większości przypadków zostaje utrata włosów zostaje zatrzymana.
Mezoterapia igłowa skóry głowy daje zauważalny efekt już po pierwszym zabiegu. To jednak nie wszystko czego należy się spodziewać i nigdy nie powinno się zaprzestać tylko na jednym. Dla najlepszych i możliwie trwałych efektów najlepiej wykonywać go w serii 4 – 8 zabiegów co dwa tygodnie, 2 – 3 zabiegi przypominające co 2 – 3 miesiące, następnie raz na pół roku czy raz na rok celem ciągłej stymulacji komórek włosa.
Mimo iż zabieg mezoterapii skóry głowy wiedzie prym wśród najskuteczniejszych zabiegów na problemy z łysieniem nie jest zabiegiem trwałym. Wykonanie całej serii wraz z zabiegami przypominającymi nie zagwarantuje wiecznego pobudzenia i “nakarmienia” komórek włosa. Najbardziej zdroworozsądkowym podejściem, nie tylko jeśli chodzi o kwestie włosów”, jest trzymanie się dewizy: ”lepiej zapobiegać, niż leczyć”, w związku z czym taki zabieg powinien być wykonywany już zawsze, przynajmniej raz w roku. To sprawdzona, o udowodnionej skuteczności coraz bardziej popularna i bezpieczna metoda w walce z problemami nadmiernej utraty włosów, w związku z czym zrzesza coraz większą liczbę miłośników.
- łysienie androgenowe i telogenowe
- słabe i kruche włosy
- wolno rosnące włosy
– choroby metaboliczne, m.in.: cukrzyca
– przyjmowanie niesterydowych leków przeciwzapalnych
– przyjmowanie leków przeciwzakrzepowych
- przyjmowanie antybiotyku
– skłonności do blizn i zwłóknień
– choroby nowotworowe
– uczulenie na któryś ze składników
– opryszczka
– ciąża
– karmienie piersią
– choroby autoimmunologiczne
– epilepsja
– stwardnienie rozsiane
– miejscowe stany zapalne skóry – infekcje wirusowe, bakteryjne,
grzybicze
– choroby krwi (małopłytkowość, anemia)
– reumatoidalne zapalenie stawów,
– zapalenie zakrzepowe żył
- lęk przed igłą
ph Formula

Resurfacing pH formula

PH FORMULA to unikatowa, nigdzie wcześniej nie stosowana formuła oraz kombinacja wielu kwasów, antyoksydantów, witamin i substancji przeciwzapalnych, które silnie pobudzają regenerację komórek w różnych warstwach skóry, działają również zapobiegawczo. Linia dermatologicznych kosmoceutyków pozwala na najbardziej kompleksowe przywracające jak i zapobiegawcze sposoby pielęgnacji skóry, dostępne bez recepty.
Chemiczne oddziaływanie na skórę przy zastosowaniu resurfacingu jest zupełnie inne niż w przypadku konwencjonalnych peelingów. Peelingi powodują głównie złuszczanie skóry, podczas kiedy procedura resurfacingu zmusza komórki do regeneracji (wpływa na jej przyspieszenie) przy jednoczesnej o wiele mniejszej traumie i podrażnieniu skóry. Efekt ten jest osiągnięty dzięki niepowtarzalnemu bio-przyswajalnemu kompleksowi transportu (PH-DVC™), który gwarantuje zmaksymalizowane kontrolowane dostarczanie substancji czynnych bez żadnych negatywnych skutków ubocznych często występujących przy konwencjonalnych peelingach. 
Częstotliwość zabiegów
Aby osiągnąć najlepsze rezultaty należy wykonać serię zabiegów.
Pierwsze rezultaty są już zazwyczaj widoczne 2 tygodnie po 1 zabiegu.
W zależności od problemu oraz zastosowanego programu i mocy pHformula, odstęp pomiędzy zabiegami wynosi średnio od 10 – 21 dni.
Stopień resurfacingu jest dobierany na bezpłatnej konsultacji poprzedzającej zabieg do stopnia nasilenia zmian.
Zalecana ilość zabiegów: 4 – 7 zabiegów
peeling age ph formula

pHformula A.G.E.

Aktywne i skuteczne rozwiązanie resufracingu skóry w typowych objawach starzenia się skóry takich jak:
• fotostarzenie,
• zmiany pigmentacyjne,
• szara i pozbawiona blasku skóra,
• zmarszczki mimiczne.
Preparaty zawierają takie składniki aktywne jak: 
kwas migdałowy, kwas pirogronowy, kwas laktobionowy, retinol.
• fotostarzenie: skóra szara, matowa, niejednolity koloryt skóry, uszkodzenia posłoneczne
• starzenie chronogeniczne o różnym stopniu nasilenia objawów: zmarszczki, odwodnienie skóry, wiotkość i utrata jędrności, zaburzenia w owalu twarzy, zmiany w pigmentacji
ph formula peeling mela

pHformula M.E.L.A.

Program dermatologiczny stworzony do skutecznej walki z :
• plamami
• przebarwieniami
• nierównomiernym kolorytem skóry
• szarą i pozbawioną blasku cerą.
Jest odpowiedni do każdego rodzaju skóry.
Formuła kuracji jest oparta na kwasie salicylowym, kwasie fitynowym, kwasie migdałowym, azeloglicynie oraz kwasie laktobionowym. 
• przebarwienia o różnej etiologii (posłoneczne, melasma, pozapalne) i różnym stopniu nasilenia zmian
• niejednolity koloryt skóry
• skóra palacza, skóra szara, matowa, o nierównej powierzchni
• zmarszczki, skóra wymagająca natychmiastowego rozświetlenia, rozjaśnienia i blasku
phFormula peeling

pHformula A.C.N.E.

Resurfacing zapobiega stanom zapalnym oraz normalizuje problemy skórne.
• Trądzik klasy I, II, III,
• osoby ze skórą tłustą i trądzikową
• nadmiar sebum
• rozszerzonei pory
• nierównomierna struktura skóry.
Składniki aktywne to: kwas pirogronowy, kwas migdałowy, azelogicyna.
• skóra trądzikowa: zmiany o różnej etiologii i różnym stopniu nasilenia objawów; twarz i ciało
• skóra mieszana, tłusta i łojotokowa
• skóra zanieczyszczona i/lub skłonna do zanieczyszczeń
• powikłania potrądzikowe: blizny i przebarwienia pozapalne
ph formula peeling cr

pHformula C.R.

Aktywny i skuteczny complex do skóry:
• chronicznie zaczerwienionej
• z trądzikiem różowatym
• z utrwalonym rumieniem
• wrażliwej
• naczyniowej
• nadmiernie reaktywnej na czynniki zewnętrzne
• skłonnej do podrażnień
Specjalnie opracowana formuła przeciw drobnoustrojom zmniejsza zaczerwienienia i zapobiega nawrotom.
Składniki aktywne preparatu to: kwas migdałowy, kwas salicylowy, retinol oraz kwas mlekowy.
• skóra naczynkowa
• rumień, chroniczne zaczerwienienie skóry
• skóra wrażliwa, reaktywna, atopowa
• trądzik różowaty
• aktywne zmiany zapalne w przebiegu trądziku pospolitego
peeling TDS phFormula

pHformula T.D.S. firming

Zaawansowany preparat do terapii mikroigłowej mający na celu restrukturyzację, rewitalizację, ujędrnienie, lifting oraz nawilżenie problematycznych obszarów twarzy. Tetrahydroxypropyl – Etylenodiamina to jedna z najskuteczniejszych, przeciwstarzeniowych substancji aktywnych, która działa poprzez mechanizm kurczenia keranocytów dając natychmiastowy efekt liftingu. Opatentowany CYTO-STIM complex aktywuje tkankową aktywność komórkową. Obecność kwasu pirogronowego wpływa na pobudzenie produkcji kolagenu i elastyny, prowadząc do zagęszczenia skóry.
Składniki aktywne preparatu to:
• kwas pirogronowy
• kwas hialuronowy
• CYTO-STIM complex
• THPE
• lifting i przywrócenie napięcia skóry
• skóra szara, matowa i o nierównej powierzchni
• oznaki starzenia i fotostarzenia
PRX T33

Lifting PRX- T33

PRX-T33 to metoda biorewitalizacji skóry bez igieł, która została stworzona we Włoszech przez dr Rossanę Castellana i objęta patentem światowym po 10 letnich klinicznych badaniach doświadczalnych. PRX-T33 jest wyrobem medycznym zarejestrowanym ze znakiem CE klasy I, powstałym z połączenia 33% TCA (kwasu trójchlorooctowego), 5% kwasu kojowego oraz H2O2 (nadtlenku wodoru).
Zabieg jest szczególnie polecany pacjentom, którzy zmagają się z problemami takimi jak: brak jędrności skóry, widoczne zmarszczki, zmiany trądzikowe oraz blizny różnego pochodzenia. 
Niewątpliwą zaletą preparatu jest fakt, że pozwala on pozbyć się również przebarwień, rozświetlić cerę i oczyścić pory. PRX T33 jest szczególnie polecany osobom posiadającym blizny, w szczególności zanikowe, ponieważ nawadnia on komórki i powoduje wyrównanie linii skóry.
Jest to zabieg, który można przeprowadzać już u najmłodszych pacjentów. Ponadto zabieg PRX-T 33 ze względu na swoją małą inwazyjność można wykonywać o każdej porze roku – również w lecie.
Produkt w postaci żelu nakłada się na skórę, wmasowując kilka warstw- jedna po drugiej. Na koniec zabiegu skóra zostaje dokładnie zmyta wodą. Zabieg jest przyjemny i bezbolesny dla pacjenta. Podczas zabiegu ani po zabiegu nie występuje zaczerwienienie, rumień, pieczenie, a skóra po zabiegu nie złuszcza się. Istnieje możliwość zastosowania terapii łączonej z mezoterapią mikroigłową w celu wzmocnienia efektów.
Najlepsze efekty przynosi seria zabiegowa składająca się z około 3 – 5 zabiegów, wykonywanych w odstępach około 7 – 14 dniowych. W celu utrzymania efektów warto wykonywać zabiegi przypominające co 3 miesiące.
• blizny atroficzne zanikowe, np. blizny potrądzikowe, rozstępy
• defekty skóry powstałe w wyniku fotostarzenia: gruba skóra, żółtawa, pomarszczona, przesuszona, wiotka,
• melasma,
• starzenie: rewitalizacja skóry twarzy, szyi, dekoltu, brzucha, grzbietów dłoni oraz innych okolic ciała.
Retix.c

Retix C

RETIX C – to intensywna kuracja stymulująca odnowę tkankową. Swą niezwykłą skuteczność zawdzięcza 4% retinolowi – czystej postać witaminy A oraz witaminie C i specjalnie skomponowanemu koktajlowi antyoksydantów.  Po zabiegu skóra jest wyraźnie odmłodzona, rozjaśniona oraz zregenerowana. Efekt jest widoczny bezpośrednio po pierwszym zabiegu.
Pierwszym etapem jest demakijaż i oczyszczenie skóry.
Następnie aplikowana jest ampułka z 8% witaminą C oraz kompleksem flawonoidów. Składniki aktywne chronią przed fotouszkodzeniami skóry oraz stymulują skórę do produkcji nowego kolagenu. Witamina C silnie rozświetla, dodaje blasku skórze oraz w połączeniu z flawonoidami działa antyoksydacyjnie.
Kolejnym etapem zabiegu jest nałożenie maski z czystym 4% retinolem na ok. 4-8h (o czasie ekspozycji na skórze decyduje kosmetolog), którą pacjentka zmywa czystą wodą w domu. Składnikami aktywnymi w masce są:
• 4% retinol – pobudza produkcję kolagenu oraz elastyny, działa wygłądzająco na zmarszczki oraz rozjaśniająco na przebarwienia.
• NNKT – niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe, które odbudowują płaszcz hydrolipidowy na skórze.
• wyciąg z rozmarynu – działa antyseptycznie oraz bakteriobójczo, a dzięki właściwościom antyoksydacyjnym oraz przeciwzapalnym zmniejsza ryzyko nadmiernego podrażnienia po zabiegu.
• witamina E – jest silnym antyoksydantem oraz stabilizuję witaminę A (retinol).
Po 2-3 dniach od zabiegu skóra zaczyna się złuszczać, co mija po około 4 dniach. W zależności od stanu skóry zabieg należy wykonać w serii ok. 3 zabiegów, co 28dni.
Podczas kuracji oraz miesiąc po jej zakończeniu, należy unikać opalania oraz używać kremu z filtrem 50SPF.
• fotostarzenie skóry oraz zmarszczki mimiczne
• przebarwienia, melasma
• zmiany trądzikowe, zaskórniki
• blizny potrądzikowe
• rozstępy
• szary, ziemisty koloryt skóry
• słabe odżywienie i regeneracja skóry
• skóra sucha z nadmiernie łuszczącym się naskórkiem
• brak jędrności i elastyczności
• kuracja retinoidami – zabieg można wykonać po 6 miesiącach od zakończenia kuracji
• aktywne, ropne zmiany trądzikowe
• choroby wirusowe, bakteryjne i grzybicze
• ciąża oraz karmienie piersią
• cera naczyniowa i wrażliwa
• uszkodzenia skóry w obrębie zabiegu
• świeżo opalona skóra (opalanie należy zakończyć co najmniej 2 tygodnie przed zabiegiem, nie stosować samoopalaczy)
Cosmelan pack

Cosmelan

COSMELAN jest jedną z najskuteczniejszych terapii rozjaśniających skórę i likwidujących przebarwienia. Mechanizm działania Cosmelanu jest oparty na wykorzystaniu substancji hamujących tyrozynazę (kluczowy enzym w procesie formacji melaniny). Dochodzi również do głębokiej odnowy skóry, poprzez stymulację włókien kolagenowych oraz elastynowych. Skóra po zabiegu zyskuje jednolity koloryt oraz wyraźne odmłodzenie.
Kuracja COSMELAN składa się z 2 etapów: właściwego zabiegu w gabinecie kosmetologicznym oraz kuracji domowej. Najpierw kosmetolog dokonuje odpowiedniego oczyszczenia skóry i przygotowania skóry pacjenta. Następnie zostaje nałożona maska COSMELAN 1 o odciuniu fluidu. Pacjent z zaaplikowaną maską udaje się do domu i po około 5 – 7h zmywa ją w domu. Następnie przez okres około 3 – 6 miesięcy trwa kuracja domowa – preparatem COSMELAN 2.
• likwidacja przebarwień hormonalnych oraz posłonecznych
• usunięcie piegów
• likwidacja plan starczych, rogowacenia posłonecznego
• wyrównanie kolorytu skóry
• odmłodzenie skóry
• likwidacja rozszerzonych porów
• kuracja retinoidami – zabieg można wykonać po 6 miesiącach od zakończenia kuracji
• aktywne, ropne zmiany trądzikowe
• choroby wirusowe, bakteryjne i grzybicze
• ciąża oraz karmienie piersią
• cera naczyniowa i wrażliwa
• uszkodzenia skóry w obrębie zabiegu
Laserowe usuwanie tatuażu

Laserowe usuwanie makijażu permanentnego i tatuażu

Laser Q-switch Nd-Yag charakteryzuje się bardzo krótkim czasem trwania impulsu liczonym w nanosekundach i o bardzo wielkiej energii – rzędu kilku MW. Laser wytwarza wiązkę o długości 532/1064/1320 nm. Zasadą działania każdego lasera jest pochłonięcie jego światła przez określone chromofory pod skórą i w ten sposób następuje uwolnienie zawartej w tym świetle energii. Falę o długości 532nm pochłania hemoglobina, która jest barwnikiem krwi i melanina – brązowy barwnik w skórze dlatego też stosujemy ja do usuwania tatuaży kolorowych, zaś fala o długości 1064nm jest najgłębiej penetrującą wiązką i absorbują ją ciemne barwniki.
Wiązka laserowa rozbija pigment na mniejsze cząsteczki. Następnie obecne w naszej skórze komórki żerne- makrofagi dosłownie ,,pożerają'' i trawią napotkany barwnik. Proces trwa do 8 tygodni, dlatego zabiegi wykonujemy nie częściej niż co 2 miesiące, ponieważ częstsze zabiegi nie mają to po prostu najmniejszego sensu.
Im starszy tatuaż, tym łatwiej go usunąć, ponieważ komórki żerne obecne w organizmie już czynnie fagocytują pigment. Najłatwiej usunąć tatuaże w kolorze ciemnoniebieskim oraz czarnym, barwniki w kolorach żółtym, zielonym oraz czerwonym mogą wymagać większej ilości zabiegów.
• usuwanie tatuaży zarówno amatorskich jak i profesjonalnych o różnym zabarwieniu
• usuwanie tatuaży pod cover – up
• usuwanie nieudanych makijaży permanentnych brwi
• usuwanie przebarwień
• leczenie grzybicy paznokci
• peeling węglowy
- świeża opalenizna (do 3 tyg. czasu)
- antybiotykoterapia
- zioła: skrzyp polny, pokrzywa, czystek, dziurawiec, nagietek
- suplementy diety na włosy, skórę i paznokcie zawierające w swoim składzie wit. A i E
- retinoidy (zabieg możliwy po 6 miesiącach od zakończonej terapii)
- perfumy na bazie bergamotki w obrębie powierzchni zabiegowej
- henna brwi
- balsamy i olejki zawierające: wit A i E, olej arganowy, macadamia, kokosowy, migdałowy, z opuncji figowej itd.
- peelingi na bazie kwasów
- epilepsja
- klaustrofobia
- nieustabilizowana cukrzyca
- choroby autoimmunologiczne
XELIUM - LASER DO GRZYB, TATUAŻ, PRZEBARWIENIA, PEELING WĘGLOWY BLACK DOLL

Laserowe usuwanie przebarwień

Zabieg polega na kontrolowanej ilości mikrouszkodzeń na skórze i ich precyzyjnym rozmieszczeniu. Światło lasera rozgrzewa komórki barwnikowe i uszkadza je. Rozbija nagromadzony pigment na mniejsze cząsteczki, następnie są one ‘’trawione’’ przez komórki żerne naszej skóry i wydalane z organizmu. Po zabiegu przebarwienie zazwyczaj najpierw ciemnieje, ale po około 2 tygodniach blednie lub zanika. Należy pamiętać, że każde przebarwienie jest inne i proces jego usuwania zależny jest od koloru, głębokości nagromadzenia melaniny jak i etiologii jego powstania.
- przebarwienia posłoneczne
- piegi
- przebarwienia hormonalne
- przebarwienia pozapalne
- przebarwienia starcze na dłoniach
- melasma
- świeża opalenizna (do 3 tyg. czasu)
- antybiotykoterapia
- zioła: skrzyp polny, pokrzywa, czystek, dziurawiec, nagietek
- suplementy diety na włosy, skórę i paznokcie zawierające w swoim składzie wit. A i E
- retinoidy (zabieg możliwy po 6 miesiącach od zakończonej terapii)
- perfumy na bazie bergamotki w obrębie powierzchni zabiegowej
- balsamy i olejki zawierające: wit A i E, olej arganowy, macadamia, kokosowy, migdałowy, z opuncji figowej itd.
- peelingi na bazie kwasów
- epilepsja
- klaustrofobia
- nieustabilizowana cukrzyca
- choroby autoimmunologiczne
Stopy

Laserowe leczenie grzybicy paznokci

- zabieg polega na termicznym zniszczeniu strzępków grzyba w obrębie paznokci
- jest całkowicie bezbolesny. Idealny kompromis od przyjmowania leków doustnych
- zabieg jest skuteczny wyłącznie jeżeli grzybica została potwierdzona badaniami mykologicznymi
- zabieg może być wykonany w obrębie dłoni jak i stóp
- zabieg obejmuje 5 zabiegów naświetlania w odstępie tygodnia czasu, następnie 6 i 7 zabieg w odstępie 2 tygodni oraz 8 powtórzony w razie konieczności po 2/3 miesiącach od zakończonej terapii
- grzybica paznokci
- antybiotykoterapia doustna
- przyjmowanie leków i suplementów diety zawierających wit A i E
- lakiery p/grzybicze do paznokci
- stylizacja paznokci (należy usunąć lakier jak i żel z paznokci przed zabiegiem)
Peeling węglowy black doll

Peeling węglowy black doll

Laserowy peeling węglowy (Black Doll) to połączenie fotoablacji zewnętrznej warstwy naskórka i fototermolizy co pozytywnie wpływa na oczyszczenie skóry, zwężenie porów, regulacje sebum, a także odżywienie i zregenerowanie skóry. Może być wykonywany w okolicach twarzy, szyi, dekoltu, pleców a także ramion.

Podczas przeprowadzania laserowego peelingu węglowego dochodzi do naświetlenia wybranego obszaru skóry, który został pokryty zawiesiną węgla przy zastosowaniu wysokoenergetycznego lasera Nd:YAG Q-Switch (emitującego światło o długości fali 1064 nm). Węgiel absorbuje energie świetlną lasera powodując mikroeksplozję dzięki czemu stymulowana jest odnowa komórkowa, a wierzchnia warstwa naskórka zostaje złuszczona. Black Doll to zabieg, który nie tylko działa na oczyszczenie skóry i minimalizowanie stanów zapalnych, ale również wpływa pozytywnie na jej koloryt (redukuje przebarwienia pozapalne), strukturę i odpowiednie napięcie.
Laserowy peeling węglowy all inclusive daje najlepsze efekty po przeprowadzeniu 3-5 zabiegów w gabinecie, wykonywanych w odstępach co 3-4 tygodnie.
- oczyszczenie i odświeżenie skóry
- zwężenie porów skórnych
- ujednolicenie kolorytu
- zmniejszenie wydzielania sebum
- redukcja przebarwień pozapalnych i posłonecznych
- poprawa napięcia skóry
- świeża opalenizna (do 3 tyg. czasu)
- antybiotykoterapia
- zioła: skrzyp polny, pokrzywa, czystek, dziurawiec, nagietek
- suplementy diety na włosy, skórę i paznokcie zawierające w swoim składzie wit. A i E
- retinoidy (zabieg możliwy po 6 miesiącach od zakończonej terapii)
- perfumy na bazie bergamotki w obrębie powierzchni zabiegowej
- balsamy, kremy i olejki zawierające: wit A i E, retinol, olej arganowy, macadamia, kokosowy, migdałowy, z opuncji figowej itd.
- peelingi na bazie kwasów
- epilepsja
- klaustrofobia
- nieustabilizowana cukrzyca
- choroby autoimmunologiczne
Regulamin
*Przed każdym zabiegiem przeprowadzany jest szczegółowy wywiad;
*Konsultacja jest bezpłatna;
*Promocje nie łączą się z innymi;
*Obowiązują ceny z cennika;
*Istnieje możliwość przygotowania indywidualnego pakietu;
*Pakiety są zawsze płatne z góry gotówką. W przypadku wysokiej kwoty istnieje możliwość rozłożenia płatności na dwie raty;
*Prosimy o przemyślane decyzje, gdyż w przypadku płatności z góry za pakiet nie ma możliwości późniejszej rezygnacji z jedoczesnym zwrotem kosztów. Zasada ta nie obowiązuje w przypadku wyjątkowych sytuacji, zostaną one rozpatrzone indywidualnie. Istnieje ewentualna możliwość wymiany na inny zabieg

KA

NANI

CLINIC

Najlepsze miejsce w Gliwicach, aby odpocząć od codziennego życia przy jednoczesnej pielęgnacji twarzy i ciała.
Polityka Cookies
2023 KA-NANI-CLINIC ❤️