Beata Kamińska Ka-Nani Clinic Logo

Jak dbać o skórę po zabiegu makijażu permanentnego?

Makijaż permanentny to zabieg, który pozwala dłużej cieszyć się makijażem, bez konieczności codziennego podkreślania brwi czy malowania ust. Jest on szczególnie polecany dla kobiet, które nie mają czasu na nakładanie kosmetyków każdego dnia oraz dla tych, którym zależy na poprawieniu symetrii twarzy. Aby jednak osiągnąć właściwy efekt, konieczna jest odpowiednia pielęgnacja skóry po wykonaniu mikropigmentacji.

Jakich kosmetyków używać po zabiegu?

Bezpośrednio po wykonaniu makijażu permanentnego skóra może być podrażniona. Warto wówczas zwrócić uwagę na kosmetyki przeznaczone do regeneracji i nawilżania skóry, które dodatkowo mają właściwości łagodzące. Kremy z witaminą A i E to jedne z najbardziej polecanych środków do pielęgnacji po tego rodzaju zabiegach. Witamina A przyspiesza odnowę naskórka oraz stymuluje syntezę kolagenu, dzięki czemu skóra szybciej wraca do swojego naturalnego stanu. Natomiast witamina E działa antyoksydacyjnie i pozwala utrzymać odpowiedni poziom nawilżenia. Z kolei preparaty takie jak maść cynkowa lub żel aloesowy pomagają uniknąć stanu zapalnego oraz przyspieszają gojenie się skóry.

Czego unikać po wykonaniu makijażu permanentnego?

Po wykonaniu zabiegu makijażu permanentnego w Gliwicach zawsze informujemy, że należy zrezygnować z mocno drażniących kosmetyków o intensywnych zapachach. Trzeba także pamiętać, że ekspozycja na słońce może być w tym czasie szkodliwa dla podrażnionej, delikatnej skóry. Promienie UV mogą powodować blaknięcie pigmentu i niekorzystne wysuszanie naskórka. W trakcie gojenia się skóry w pierwszych dniach po zabiegu ważne jest też, aby nie dotykać miejsca poddanego mikropigmentacji, nie pocierać skóry i nie odrywać powstających strupków. Może to doprowadzić do infekcji i znacznie opóźnić proces regeneracji.

KA

NANI

CLINIC

Najlepsze miejsce w Gliwicach, aby odpocząć od codziennego życia przy jednoczesnej pielęgnacji twarzy i ciała.
Polityka Cookies
2023 KA-NANI-CLINIC ❤️