Beata Kamińska Ka-Nani Clinic Logo

Czym jest medycyna estetyczna?

W ostatnich latach medycyna estetyczna stała się niezwykle popularna, a wiele gabinetów kosmetycznych zaczęło oferować zabiegi, które należy zaliczyć właśnie do tej dziedziny. Medycyna estetyczna ukierunkowana jest nie na leczenie, ale na profilaktykę. Przeznaczona jest ona dla osób zdrowych, którym zależy na wysokiej jakości życia, dobrym samopoczuciu i ograniczeniu efektów starzenia się. Techniki poprawiania urody znane są od wieków – współczesna medycyna estetyczna wykorzystuje nieinwazyjne oraz mało inwazyjne zabiegi, których głównym celem jest zwiększenie atrakcyjności wyglądu pacjenta.

Jakie zabiegi na twarz wchodzą w skład medycyny estetycznej?

Ogólnie rzecz biorąc, zabiegi medycyny estetycznej dzielą się na dwa rodzaje – zabiegi na twarz oraz na ciało. Działania w obrębie twarzy koncentrują się na ujędrnianiu skóry, redukcji zmarszczek, likwidacji trądziku, blizn, przebarwień i innych niedoskonałości, które odbierają pewność siebie. Dostępne procedury obejmują na przykład peelingi, mezoterapię mikroigłową oraz stymulatory tkankowe. Jeśli szukasz gabinetu medycyny estetycznej w Gliwicach oferującego tego typu zabiegi, zapraszamy do kontaktu. Warto wiedzieć, że medycyna estetyczna to także makijaż permanentny, który służy zwiększeniu wyrazistości brwi, oczu lub ust.

Zabiegi medycyny estetycznej dla ciała

Procedury przeprowadzane w gabinetach medycyny estetycznej zorientowane są przede wszystkim na modelowanie sylwetki. Pacjenci mogą skorzystać z zabiegów, które służą redukcji tkanki tłuszczowej, cellulitu i rozstępów. Do tej samej grupy należy również zaliczyć trwałą depilację. Bezwzględne przeciwwskazania do wykonywania zabiegów medycyny estetycznej obejmują ciążę i karmienie piersią, choroby nowotworowe, cukrzycę, a także uczulenie na konkretne preparaty.

KA

NANI

CLINIC

Najlepsze miejsce w Gliwicach, aby odpocząć od codziennego życia przy jednoczesnej pielęgnacji twarzy i ciała.
Polityka Cookies
2023 KA-NANI-CLINIC ❤️